Дома Трансфер зона Аднан Јанузај има нов клуб

Аднан Јанузај има нов клуб


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Белгискиот офанзивен играч Аднан Јанузај кариерата ќе ја продолжи во Истанбул Башакшехир.

Иако секогаш игра во солидни клубови Аднан Јанузај никогаш не ги исполни очекувањата од почетокто на кариерата.

Дејвид Мојс во 2013 година му даде шанса да дебитира во дресот на Манчестер Јунајтед и тогаш се појавија најави дека Јанузај ќе биде некој кој може да биде лидер на „новиот Манчестер Јунајтед“, реалноста излезе далеку од тоа.

Ниту Мојс не се задржа долго во Јунајтед, а ниту Јанузај не продолжи онака како што јавноста очекуваше. На 27 години си ја проба среќата во Борусија Дортмунд и Сандерленд на позајмица, подоцна беше дел од Сосиедад и Севиља, никаде не блескаше.

Сега ќе потпише договор со Истанбул Башакшехир клубот кој во овој момент е четвропласиран во турскиот шампионат и повторно ќе биде дел од респектабилен клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливаковиќ до Адеми: Брате, ако не разбираш што зборуваат таму, врати се назад!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Македонскиот репрезентативец…