Дома Фудбал Англија Агентот на Салах испрати порака и крена голема прашина

Агентот на Салах испрати порака и крена голема прашина

Одлуката на Јирген Клоп да го замени Мохамед Салах во 62-та минута на дербито со Челзи предизвика разочарување кај Египќанецот, кој јасно покажа дека не е задоволен.

Ова предизвика големи реакции и критики на социјалните мрежи, а една реакција се наде во центарот на вниманието.

Станува збор за агентот на играчот, Рами Абас кој испрати кратка, но двосмислена на Твитер. Тој напиша само еден знак – точка.

За кратко време тоа стана хит на социјалните мрежи, а фановите и медиумите го толкуваат тоа како крај на кариерата на Салах во Ливерпул.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…