Дома Топ вести Агентот на Лаутаро: Не сме изненадени од интересот на Баерн

Агентот на Лаутаро: Не сме изненадени од интересот на Баерн

Агентот на Лаутаро Мартинез, Алехандро Камано потврди дека Баерн Минхен е заинтересиран за аргентинскиот напаѓач.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Во последните денови во гермаските медиуми се појави информација дека 25-годишниот Аргентинец ќе биде примарна трансфер цел на Баерн Минхен следното лето.

„Не сме изненадени од интересот на Баерн, но сега Лаутаро е фокусиран само на своите настапи за Интер“, изјави агентот.

„Ова лето добивме неколку неверојатни понуди, но одличивме дека најдобро за него е да остане во Милано. Се разбира дека во иднина може да се случи се“, додаде агентот.

Баварците се во потрага по класичен напаѓач и се спремни да платат 80 милиони плус бонуси за Лаутаро Мартинез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал спреми 70 милиони за ѕвездата на Наполи

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Карло Анчелоти с…