Дома Видео Автогол каков што ретко се гледа: Некој ќе помисли и дека е со намера ?

Автогол каков што ретко се гледа: Некој ќе помисли и дека е со намера ?

Фудблаерите на Клуж вчера на гости славеа против екипата на Астра со 2:0 во натпревар од четвртото коло.

Клуж полесно од очекуваното успеа да дојде до три бода на гости против Астра, а внимание во овој натпревар привлече играчот Љубан Крепулја кој си постигна неверојатен автогол. Во првата минута од првото полувреме гостите успеаа да поведат со 1:0. После корнерот топката стигна до Крепулја кој како да е напаѓач на Клуж ја заби во сопствената мрежа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Марсело објави дека го напушта Реал Мадрид

Бразилецот Марсело синоќа го освои 5-от трофеј во Лигата на шампиони, а после финалето обј…