Дома Фудбал Останато Зидан: Не се каам што си заминав од Реал

Зидан: Не се каам што си заминав од Реал

Младиот француски голман, Лука Зидан и син на тренерот на Реал, Зинедин Зидан зборуваше за своето заминување од Реал.

Лука ова лето го напушти Реал, бидејќи беше јасно дека нема да има доволно минутажа пред силната конкуренција, па така заврши на позајмица во Расинг Сантандер.

Му ги броиме деновите на Тен Хаг во Манчестер! ↓↓↓

„Резултатите во моментов не се такви такви што сакавме, но стануваме подобри. Среќен сум што сум во Расинг, овде сум одлично прифатен. Добри ми дојде оваа промена и не се каам што го напуштив Реал. Ова е многу важен чекор во мојата кариера“, изјави младиот Зидан.

Со девет бода Расинг се наоѓа во „црвената зона“, а Зидан оваа сезона бранеше на девет натпревари за својот привремен тим.