Дома Фудбал Останато ВИДЕО: Нејмар шмекерски го испрати „по бурек“ искусниот Плашил

neymar

Нејмар е голем мајстор и тоа е јасно, а вечра по кој знае кој пат еден противнички играч беше негова жртва.

ПСЖ после 14 натпревари не победи и одигра реми на гостувањето кај Бордо 2:2, но поголем проблем за „светците“ е повредата на Нејмар кој мораше да ја напушти играта во второто полувреме.

Меѓутоа пред да го заврши натпреварот имаше големо влијание на натпреварот бидејќи постигна гол во 34-тата минута после асистенцијата од Алвес.

Имаше време Бразилецот и да си поигра со своите противници, а најмногу се истакна кога шмекерси ја протна топката низ ноезете на Плашил.