Дома Фудбал Атлетико победи на тешкото гостување во Баскија🎥

Атлетико победи на тешкото гостување во Баскија🎥

Атлетико Мадрид се одвои на врвот на табелата во Примера откако славеше на тешкото гостување кај Реал Сосиедад.

Во првото полувреме гледавме израмнет дуел со спорадични шанси на двете страни. Победникот беше решен во второто полувреме, најпрвин Хермосо го отвори резултатот со прецизен удар со глава, а Љоренте да ги постави конечните 0-2.

Нема одмор, по ЛШ не чека супер викенд: Тука е и Фантази! ↓↓↓

Тимот на Диего Симеоне одговори совршено по поразот во градското дерби од Реал, стигнувајќи до две победи во низа, за да се одвојат на три поени пред Реал на табелата и тоа со еден натпревар помалку.