Дома Фудбал Англија Teн Хаг по поразот на Јунајтед: Се тргна наопаку…

Teн Хаг по поразот на Јунајтед: Се тргна наопаку…


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Англискиот гигант Манчестер јунајтед одигра катастрофален натпревар против Брајтон и загуби со 1-3 на домашен терен.

Ова е трет пораз сезонава за „црвените ѓаволи“, а тренерот Ерик Тен Хаг веднаш доби критики затоа што вакви резултати се неприфатливи за навивачите.

„Детали го решија натпреварот. Бевме блиску, но тие успеаа да победат. Примивме гол од првиот напад, а потоа следеше тежок период за нас. Тргна сè наопаку по вториот гол. Имаме проблем, кој мора да го решиме“, кажа Тен Хаг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ратклиф спрема нова понуда за Манчестер Јунајтед, која нема да ги израдува фановите

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Продажбата на Манчестер Јунајтед е г…