Дома Фудбал Останато Tухел: На Нејмар не му е лесно поради тоа што му го прават

Tухел: На Нејмар не му е лесно поради тоа што му го прават

Тренерот на ПСЖ, Томас Тухел порача дека Нејмар едноставно мора да ги прифати свирежите од навивачите.

Во првиот меч сезонава, кој го одигра за ПСЖ, Бразилецот беше исвиркуван од своите навивачи, иако постигна победнички гол.

„Нејмар е чувствително момче, не му е лесно, но одигра фантастично. Животот е таков. Не им беше лесно во преодниот рок ниту на навиваќите. Јано е дека Нејмар може да напредува, но потрбени му се уште дуели. Задоволен сум со тоа што го покажа на денешниот меч“, кажа Тухел.

Таткото на Нејмар неодамна кажа дека преговорите меѓу ПСЖ и Барселона не се прекинати, иако преодниот рок заврши.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бонучи за најтешката одлука во неговата кариера: Во Милан сфатив дека Јувентус е мое семејство

Леонардо Бонучи пред 10 години првпат стигна во Јувентус, а во 2017 година го направи најш…