Дома Останати Кошарка Tони Паркер после 17 години го менува клубот?

Tони Паркер после 17 години го менува клубот?

parker

Еден од најдобрите плејмејкери кои некогаш Европа ги имала, Тони Паркер ова лето би можел да го напушти Сан Антонио каде што настапува уште од 2001 година.

Паркер заедно со Тим Данкан и Ману Џинобили беше важен играч во освојувањето на дури четири шампионски титули со екипата која ја предводи легендарниот Грег Поповиќ.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


За среќа на љубителите на кошарката Тони Паркер не размислува да стави крај на кариерата.

„Не сум сигурен дали ќе останам во Сан Антонио…Отворен сум за предлози. Играм 17 години за Спарси и секогаш ќе чуствувам носталгија, но не би било ниту крај на свет доколку го променам тимот. Во овој момент шансите се 50-50, да останам или да заминам, но сигурно ќе продолжам да играм“, изјави Паркер кој за неколку дена полни 36 години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Еве што прави Јокиќ додека Србите ја чекаат неговата одлука за Олимписките игри

Никола Јокиќ беше избран за МВП во регуларниот дел од НБА лигата, но не успеа и да ја одбр…