Дома Фудбал Останато OФИЦИЈАЛНО: Меси е рекордер!

OФИЦИЈАЛНО: Меси е рекордер!

 Во Париз вечерва се одржува церемонијата за доделување на Златната топка која заврши во рацете на Лионел Меси.

Лионел Меси ја освои шестата Златна топка како и што се најавуваше. Аргентинецот славеше пред Ван Дајк и Кристиано Роналдо.

Со шест Златни топки е рекордер. Претходно оваа награда ја добиваше во: 2009, 2010, 2011, 2012 и 2015.

Роналдо кој вечерва не се појави во Париз остана на пет, а по три пати оваа награда ја освојуваа Платини, Кројф и Марко Ван Бастен.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Погледнете како Меси си поигрува со соиграчите на тренинзите (ВИДЕО)

Вечерва Меси нема да биде во комбинација за настап за Барселона против Интер, со оглед на …