Дома Останати Oфицијално: Мекгрегор се враќа во УФЦ со спектакуларна борба!

Oфицијално: Мекгрегор се враќа во УФЦ со спектакуларна борба!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Контроверзниот ирски борец Конор Мекгрегор се враќа во октагон итоа против Мајкл Чендлер, потврди првиот човек на УФЦ, Дајна Вајт.

Вајт објави дека противник на Мекгрегор ќе биде Чендлер, меѓутоа повеќе детали за кога и каде ќе одржи борбата не се објавени.

„Мекрегор и Чендлер ќе се борат на крајот од сезоната. Засега немаме локација и датум, наскоро се ќе биде познато“, објави Вајт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Како се создаде новиот македонски дрес – дизајнерот Мартин од „Некст Tајм“ ги открива деталите!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Новите дрес…