Дома Трансфер зона Oфицијално: Гави е „аматер“ и може бесплатно да замине на лето!

Oфицијално: Гави е „аматер“ и може бесплатно да замине на лето!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓На официјалниот сајт на натпреварување шпанската Ла Лига ја „избриша“ ѕвездата на Барселон, Гави откако на младиот фудбалер му беше поништен професионалниот договор.

Судот во Шпанија го прекина новиот договор на Гави откако Ла Лига испрати жалба дека тој бил подоцна регистриран поради проблемите во Барселона.

Сега Гави во Ла Лига игра како аматер од клупската академија на Барселоан. Неговите примања ќе бидат драстично намалени, но освен тоа според ваквите договори има и опција летово слободно да си замине.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед тргнува по Мане

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Садио Мане е незадо…