Дома Фудбал Лига на шампиони Се е спремно за спектакл: Клоп и Анчелоти ги избраа составите!

Се е спремно за спектакл: Клоп и Анчелоти ги избраа составите!

Вечерва во Лигата на шампионите се игра финалето помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид.

Тешко е да се каже кој е фаворит во овој дуел и двете страни имаат свои силни адути. Двата стратези веќе објавија и почетните состави кои се предводени од Карим Бензема и Мохамед Салах.

РЕАЛ МАДРИД (4-3-3): Куртоа; Карвахал, Милитао, Алаба, Менди; Касемиро, Крос, Модриќ; Валверде, Винициус, Бензема

ЛИВЕРПУЛ (4-3-3): Алисон; Александер-Арнолд, Конате, Ван Дијк, Робертсон; Хендерсон, Фабињо, Тиаго; Мане, Салах, Диаз

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ништо од бронза: Македонија поразена од Србија

Србија славеше со 34-29 против Македонија во битката за бронзен медал на Медитеранските иг…