Дома Фудбал Останато Oтворена понуда за Меси: Дојди кај нас и ја имаш „десетката“

Oтворена понуда за Меси: Дојди кај нас и ја имаш „десетката“

Веќе подолг период се шпекулира дека Лионел Меси е незадоволен и ги прекинал преговорите со Барселона за продолжување на соработката.

По таквите најави се појавија и најави каде би можел Меси да ја продолжи кариерата. Во овој момент реално тешко е да се верува дека Меси ќе се реши да замине, но во фудбалот сме биле сведоци на разни чуда.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Околу неговата иднина сега зборуваше сонародникот на Меси и прв човек на Естудијантес, Хуан Себастијан Верон. Верон испрати јавна покана до Меси и му ја вети „десетката“.

„Ако сака да дојде кај нас ја има „десетката“ тоа можам да му го гарантирам“, кратко порача Верон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…