Дома Фудбал Останато Oзил за синиот картон: Значи Атлетико ќе игра со шест играчи?

Oзил за синиот картон: Значи Атлетико ќе игра со шест играчи?

Германскиот фудбалер Месут Озил имаше интересен коментар на најавената револуција во фудбалот за која ФИФА веќе се огласи (ТУКА).

Дел од светските медиуми во текот на вчерашниот ден пишуваа дека покрај жолтиот и црвениот картон во иднина ќе биде воведен и син картон. ФИФА подоцна објави дека рано е да се зборува за воведување на нешто такво.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Сепак, во јавноста се огласи и Месут Озил. Озил се потсети на своите дуели со Атлетико Мадрид додека го носеше дресот на Реал, па го „пецна“ Симеоне и неговиот тим.

„Значи Атлетико ќе игра со шест играчи“, напиша Озил споделувајќи ја објавата на која се известува за синиот картон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Милан спреми нов богат договор за Тео Хернандес

Тео Хернандес е еден од најважните фудбалери на Милан и клубот сака уште долго да го задрж…