Дома Фудбал Останато Oва се натпреварите во Србија кои се сомнева дека се наместени

Oва се натпреварите во Србија кои се сомнева дека се наместени

Српскиот фудбал овие денови го тресе голем скандал.

УЕФА се обрати до Фудбалскиот сојуз на Србија поради сомневање дека во текот на март се наместени два натпревари, а весникот„Данас“ смета дека имало шест сомнителни натпревари во последните пет кола.

Се додава дека тоа е направено поради заработка на обложувачки уплати или поради вообичаеното делење на бодови „три за три“.

НАТПРЕВАРИТЕ КОИ СЕ СОМНИТЕЛНИ

Младост – Златибор 0:2 (3. март, 25. коло)
Мачва – Пролетер 3:1 (7.март, 26. коло)
Рад – Радник 2:0 (21. март, 28. коло)
Нови Пазар – Пролетер 5:0 (21. март, 28 коло)
Младост – Раднички Ниш 4:1 (2. април, 29 коло)
Рад – Војводина 2:0 (7. април, 30 коло).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Желбите на Конте за јануарскиот преоден рок

Новиот тренер на Тотенхем, Антонио Конте инсистира да бидат активни во јануарскиот преоден…