Дома Фудбал Останато Maрадона на Аргентинците им се појави во облаците 🎥

Maрадона на Аргентинците им се појави во облаците 🎥

Аргентина се уште тагува по големиот Диего Армандо Марадона, неговата прерарна смрт ги растажи аргентинските спортски вљубеници.

На социјалните мрежи сега едно видео стана популарно поради необичната форма на облаците. Формата на облаците беше протоколувана како Марадона во дресот на Аргентина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Вајналдум: Клубот треба да се огласи за мојот договор

Играчот на Ливерпул, Жоржињо Вајналдум е во центарот на вниманието поради неговата иднина …