Дома Фудбал Останато Mурињо: Како што ми кажа Пандев така и беше

Mурињо: Како што ми кажа Пандев така и беше

По натпреварот на Шкендија и Тотенхем вечерва прес-конференција одржа тренерот на англискиот гигант Жозе Мурињо.

„Пред неколку дена разговарав со Пандев и тој ми кажа дека ќе биде тежок натпревар и на крајот така и беше. Шкендија вечерва покажа дека е добар тим кој игра различен стил од нашиот, јас сум среќен што изборивме пласман во следната фаза. Мислевме дека сме сигурни, но тогаш примивме гол. До крајот сепак успеавме да притиснеме и да го свртиме резултатот“, изјави Мурињо.

Ќе потсетиме, Тотенхем ја победи Шкендија со 3:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тухел пред отказ, ПСЖ испрати понуда до Алегри

Поранешниот тренер на Милан и Јувентус, Масимилиано Алегри после една година одмор е спрем…