Дома Македонски спорт Mирко Ивановски стана спонзор на женски фудбалски клуб во Битола

Mирко Ивановски стана спонзор на женски фудбалски клуб во Битола

Поранешниот македонски репрезентативец, Мирко Ивановски после седум години се врати во Романија и потпиша со Динамо Букурешт.

По потпишувањето на договорот Ивановски стана официјален спонзор, финансиер и дел од управата на и менаџер на ЖФК Атлетико Битола каде што се очекува да помогне во развивањето на женскиот фудбал.

Во кариерата Ивановски играше за Славија Прага, Арка, Клуж, Видеото, Болуспор, Славен Белупо, Хајдук Сплит, ДВТК и сега Динамо Букурешт. Во македонскиот фудбал го носеше дресот на Пелистер и Македонија Ѓ.П.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Тричковски после 200 натпревари за АЕК: Ова е мој втор дом, ќе направам се да дојдеме до титула!

Поранешниот македонски репрезентативец, Иван Тричковски на убав начин го прослави новиот д…