Дома Македонски спорт Mиовски продолжува да блеска во Абердин: Петти пат сезонава даде два гола!

Mиовски продолжува да блеска во Абердин: Петти пат сезонава даде два гола!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Македонскиот напаѓач Бојан Миовски продолжи да игра во врвна форма во дресот на Абердин, па денеска повторно се запиша во листата на стрелци на мечот со Мадервил (4-1).

Миовски постигна два гола против Мадервил во период од 64. до 69. минута, а ова му беше петти меч сезонава како дава два погодоци.

Македонецот се наоѓа на третата позиција на листата со стрелци со 14 голови, а пред него се Шанкланд со 17 и Фурухаши со 18 погодоци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Како се создаде новиот македонски дрес – дизајнерот Мартин од „Некст Tајм“ ги открива деталите!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Новите дрес…