Дома Македонски спорт Eрупција на „Тодор Проески“: Македонија води на полувреме против Англија!

Eрупција на „Тодор Проески“: Македонија води на полувреме против Англија!

По првите 45 минути на Арената „Тодор Проески“, Македонија има предност против Англија со голот на Енис Барди од пенал во 42. минута.

Англија имаше повеќе од играта и создаваше прилики, но без некои посериозни прилики.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Македонија како да се ослободи во завршницата од полувремето кога почнавме повеќе да ја имаме топката во наш посед. Некаде на половина од првиот дел се гледаше и ВАР по една спорна ситуација во шеснаесетникот кога погреши Хари Мегваер. Во таа ситуација не добивме пенал.

Но, се играше 42. минута кога главниот судија покажа на белата точка, а Енис Барди откако прво Пикфорд го одбрани неговиот удар успеа да ја смести топката во мрежата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Манчестер Сити ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон…