Дома Македонски спорт Мак баскет Eпилог од хаосот: Жестоки казни за Гостивар и Пелистер!

Eпилог од хаосот: Жестоки казни за Гостивар и Пелистер!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Вчерашниот натпревар помеѓу Гостивар и Пелистер траеше 200 минути поради прекинот и празнењето на салата поради хаосот кој се случуваше.

Денес се распределени казните за двата тима. Од сите санкции касата на КФМ ќе биде побогата за 5.000 евра. Најголемата казна како организатори ја добија гостиварци и тие ќе треба да платат 165.000 денари, а најмногу поради ударот со тврд предмет на Илевски (64.000 денари). Тимот на Пелистер пак ќе треба да уплати 153.000 денари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Капитенот Ристовски стрелец за Динамо Загреб 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на репрезентацијата на Македонија,…