Дома Македонски спорт Eлмас доби фантастичен портерт со македонскиот дрес 📸

Eлмас доби фантастичен портерт со македонскиот дрес 📸

Eлиф Елмас е еден од нашите најдобри фудбалер и играч од кој се очекува во иднина да биде и вистински лидер на нашата селекција.

Денес Елмас на социјалните се пофали со портрет на кој е во дресот на Македонија и кој мора да се признае изгледа фантастично.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Богаташ купи клуб за да може да игра неговиот син од 126 килограми📷

Фудбалските клубови за жал станаа „играчки“ на богатите луѓе. Па неверојатна приказна ни п…