Дома Фудбал Англија Aрнолд: Мислам дека нема да имаме проблеми со Арсенал

Aрнолд: Мислам дека нема да имаме проблеми со Арсенал

0

Дефанзивецот на Ливерпул Трент Александер-Арнолд е убеден дека неговиот тим нема да премногу проблеми во натпреварот против Арсенал од третото коло во Премиер лигата.

Екипата на Јирген Клоп во сабота ја очекува лондонското дерби, а Ливерпул и Арсенал се единствените два клуба кои во првите две кола имаат максимален учинок.

„Ни беше тешко против Саутемптон, но се изборивме. Уште еднаш покажавме дека сме ментално силни. Можеме да победиме без оглед на тоа каков стил игра нашиот ривал. Во сабота не очекува нов тест, минатата сезона имавме добар учинок против Арсенал, немавме проблемо, посебно дома. Мислам дека така и ќе остане“, изјави Арнолд.

Натпреварот помеѓу овие два клуба е закажан за во сабота во 18:30 часот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Атлетико ја обвинува Барса за милионска „кражба“, а обвинетелот предложи казна од – 300 евра!

Aнтоан Гризман ова лето пристигна од Барселона во Атлетико Мадрид за сума од 120 милиони е…