Дома Фудбал Aлиоски се поблиску до враќање во Саудиска Арабија

Aлиоски се поблиску до враќање во Саудиска Арабија


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Како што стојат работите Езгјан Алиоски е се поблиску до заминување од Фенербахче и враќање во Саудиска Арабија пред истекот на позајмицата.

Раководството на тимот од Истанбул според информациите на турските медиуми донело одлука да се прекине позајмицата поради преголемиот број странци во соблекувалната на Фенер.

Тренерот Жорге Жесус добил насоки од раководството да одлучи кои играчи ќе го напуштат клубот за да се ослободи место за нови странци. Одлуката на крајот паднала на нашиот Џани.

Враќањето на Алиоски во Саудиска Арабија беше најавено уште пред две недели, а сега треба да биде официјално потврдена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Легенда на Манчестер Јунајтед може да биде нов тренер на Миовски?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Легендата на Манчест…