Дома Фудбал Италија Aлегри за казната: Чувствувавме како да ни земале нешто наше

Aлегри за казната: Чувствувавме како да ни земале нешто наше


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Јувентус одигра 3-3 против Аталанта на домашен терен во првиот меч по казната со која им беа одземени 15 бодови во Серија А.

„Старата дама“ беше во одлична форма и беше блиску до борбата за титула, иако Наполи во моментов делува одлично во Серија А.

Со одземените 15 бодови Јувентус падна дури на 10. позиција, а тоа не му се допадна на тренерот Масимилијано Алегри.

„Момците играа против талентиран состав. Не е лесно да се остане фокусиран по казната, но тие се одговорни и имаат желба да продолжат со работа. Ние треба да продолжиме да ја работиме нашата работа, иако се чувствуваме како да ни земале нешто наше“, вели Алегри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Тен Хаг за добрата форма на Рашфорд: Не сум јас Хари Потер…

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Maркус Рашфорд игра во одлична форма и тој е…