Дома Топ вести Aко Реал го отпушти Зидан ќе треба да му исплати богатство

Aко Реал го отпушти Зидан ќе треба да му исплати богатство

После поразотн а Реал на „Паркот на Принцовите“ со 3:0 од ПСЖ одново во медиумите започна да се пишува за потенцијалниот отказ на Зинедин Зидан.

Шпанските медиуми сериозно започнуваат да се сомневаат дека враќањето на Французинот била добра одлука. Се преиспитуваат неговите способности и револуцијата која ја најави и не ја прави, барем не засега.

Каталонскиот „Спорт“ пишува дека поразот од ПСЖ е еден од полошите натпревари во последно време. Не само затоа што примија три гола, туку затоа што Реал во тој натпревар не упати ниту еден во рамките од голот, нешти што не ум се случило 15 години. Во сите фази од играта изгледа, изгубено и безидејно.

Во овие случаи прво што се гледа е колку Зидан заработува, односно колку би требало Реал да плати за веднаш да го смени од клупата. Медиумите дознаваат дека ако Флорентино Перез го отпушти Зидан ќе мора да му исплати огромни 80 милиони евра. Се шпекулираше дека кандидат за негов наследник е Мурињо.

Зидан беше дочекан како спастиле и се согласи на тригодишен договор, меѓутоа работите на стартот не му одат според планираното.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Дортмунд му ја „краде“ големата желба на Зидан

Младиот француски репрезентативец и член на Рен, Едуардо Камавинга привлече вниманието на …