Дома Фудбал Останато Aбрамович после Челзи купува клуб стар 123 години?

Aбрамович после Челзи купува клуб стар 123 години?

Рускиот бизнисмен Роман Абрамович после скоро 20 години ќе го продаде актуелниот европски и светски шампион Челзи.

Цената која ја постави Абрамович за лондонскиот клуб изнесува околу две милијарди евра, а странските медиуми пренесуваат дека Абрамович ќе остане во фудбалот и ќе купи нов клуб.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Во прашање е бразилскиот гигант стар 123 години, Васко Де Геама. Овој тим наводно е негова наредна цел. Навивачите на клубот сигурно нема да имаат ништо против ако се погледне што Абрамович направи во Челзи.

Во овој момент Васко Де Гама се натпреварува во бразилската Серија Б.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот германски напаѓач Мирослав Клосе кој важи и за еден од најдобрите голгетери во ис…