Дома Фудбал Репрезентации 13-годишно момче се сликаше со Депај, па доби пет години забрана за влез на стадион

13-годишно момче се сликаше со Депај, па доби пет години забрана за влез на стадион

Репрезентацијата на Холандија одигра одличен натпревар против Црна Гора во кој славеше со 4:0.

На крајот од натпреварот 13-годишно момче успеа да помине покрај редарите да влезе на теренот и да се фотографира со една од најголемите ѕвезди на Холандија во овој момент, Мемфис Депај,

Влегувањето на терен секако не е дозволено, но казната која ја доби ова момче од Фудбалската федерација на Холандија е претерана. Холандските медиуми објавија дека момчето ќе плати парична казна од 100 евра, но ќе добие и дури пет години забрана за влез на сите стадиони во Холандија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Реал Мадрид е новиот европски шампион!

Реал Мадрид вечерва во Париз стигна до 14-тата титула европски шампион. Победата ја донесе…