Дома Фудбал Лига на шампиони 12 eкипи го безбедија пласманот во нокаут фазата од Лигата на шампионите: Место има за уште четири

12 eкипи го безбедија пласманот во нокаут фазата од Лигата на шампионите: Место има за уште четири

По резултатите од 5. коло од групната фаза на Лигата на шампионите, одредени се 12 од 16 учесници во плејофот.

Синоќа влезници за 1/8 финалето добија Арсенал кој го совлада Ленс (6:0) и ПСВ кој стигна до плејофот благодарение на победата на Реал Мадрид над Наполи (4:2).


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Претходно место во плејофот изборија: Атлетико Мадрид, Лацио, Борусија Дортмунд и Барселона, Баерн Минхен, Реал Мадрид, Реал Сосиедад, Интер, Манчестер сити и Лајпциг.

Првите натпревари од 1/8 финалето во Лигата на шампионите ќе се одржат на 13 февруари. 

Финалето на турнирот ќе се одржи на „Вембли“ во Лондон на 1 јуни. 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ибрахимовиќ го избра новиот тренер на Милан

Милан на лето сигурно ќе прави тренерска смена, а медиумите на Апенините тврдат дека главн…