Дома Останати Кошарка „Јане Сандански“ целосно и припадна на Цедевита, уште една негативна партија на МЗТ во АБА лигата

Актуелниот македонски шампион, МЗТ Скопје повторно беше поразен во АБА лигата, во рамки на 21. коло во кое „Јане Сандански“ целосно и припадна на Цедевита која славеше со 64:85.

МЗТ беше достоен противник само во првата четвртина, а веднаш потоа во вториот дел гостите стекнаа и двоцифрена предност.

Дербија во Мадрид и Минхен: Последна шанса за Тен Хаг? ↓↓↓

Ништо ново и претензионо не донесе ниту второто полувреме, па гостите без проблема славеа во нашиот главен град.

Нјефикасен во таборот на МЗТ беше Спасојевиќ со постигнати 13 поени, додека на спротивната страна тоа беше Чери кој запипа 20 поени.