Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Швајцарија ја победи Унгарија во ефикасен натпревар🎥

Швајцарија ја победи Унгарија во ефикасен натпревар🎥

Репрезентацијата на Швајцарија ја надигра и ја победи репрезентацијата на Унгарија со 3:1 во вториот меч на Европското првенство.

Резултатот беше отворен во 12. минута кога по асистенција од Ебишер, Дуа даде гол за водство од 1-0.

Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓

Во финишот од првиот дел, самиот Ебишер постигна прекрасен гол од далечина за предност на Швајцарија од 2-0.

Унгарија во продолжението успеа да намали преку Варга во 66-та минута, но немаше големи шанси да стигне до израмнување. Во судиското надополнување, Швајцарија искористи една транзиција за да стави точка на неизвесноста и со голот на Емболо ги постави конечните 3:1.