Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Хумелс и пресуди на Германија со автогол, супер дребито за Франција 🎥

Хумелс и пресуди на Германија со автогол, супер дребито за Франција 🎥

Вечерва се играше супер дербито помеѓу Франција и Германија, а на крајот се радуваа Французите.

Овој натпревар беше и тоа како важен во групата на смртта каде што се уште Португалија и Унгарија, Португалците ќе потсетиме славеа со Унгарија претходно со 0:3. Дербито на денот на ЕУРО заслужно и припадна на Франција.

Роналдо - човек рекорд! Франција и Белгија во дербито на денот! ↓↓↓

Одлучувакиот момент се случи во 20. минута кога Хумелс со една аматерска реакција си ја погоди сопствената мрежа.

Во второто полувреме Франција беше репрезентација која повеќе напаѓаше и два пати ја погодуваа мрежата, но во тие две ситуации беа поништени головите на Мбапе и Бензема.

По овој пораз Германија ја чека нова тешка задача затоа што во следното коло ќе игра против Европскиот шампион Португалија, додека Франција од друга страна ќе има прилика со победа против аутсајдерот во групата Унгарија да го обезбеди местото во нокаут фазата.