Дома Фудбал Италија Убедливи победи на Јувентус и Астон Вила🎥

Убедливи победи на Јувентус и Астон Вила🎥

Новата сезона во Лигата на шампиони започна со убедливи победи на Јувентус и Астон Вила против ПСВ односно Јанг Бојс.

Јувентус на фантастичен начин се врати во елитното натпреварување.Првиот гол беше вистинско ремек дело на младата ѕвезда Кенан Јилдиз, кој оваа сезона ја има легендарната „десетка“ на грбот, а голот го прослави како Дел Пјеро.

Лондонско дерби во Премиер лига, Миовски против Барса во Ла Лига ↓↓↓

Само неколку минути подоцна Мекени зголеми на 2:0, а во вториот дел Нико Гоналез зголеми на 3:0. ПСВ на крајот постигна почесен гол.

Астон Вила со убедливи 3:0 славеше на гостувањето кај Јанг Бојс, а победата можеше да биде и уште поубедлива.