Дома Македонски спорт Мак фудбал Срамен пораз на македонските надежи од Холандија

Срамен пораз на македонските надежи од Холандија

Репрезентацијата на Македонија за фудбалери до 21 година доживеа висок пораз од врсниците од Холандија со 5-0.

Избраниците на Драган Канатларовски немаа решение за лидерот во групата и речиси да не се приближија до противничкиот гол, па имаа само 20% посед на топка.

Лондонско дерби во Премиер лига, Миовски против Барса во Ла Лига ↓↓↓

Регер го отвори резултатот уште во 2-та минута, Охие 20 минути подоцна зголеми на 2:0, по што следеа два гола на Манхов на стартот на вториот дел. Конечните 5:0 ги постави Регер со својот втор гол на мечот.

Веќе подолго време младата македонска репрезентација игра под сите очекувања, па селекторот Канатларовски мора да преземе одговорност.