Дома Фудбал Лига на шампиони Реал Мадрид во 89. минута имал сам 1% да го елиминира Манчестер Сити

Реал Мадрид во 89. минута имал сам 1% да го елиминира Манчестер Сити

Во неверојатно полуфинале Реал Мадрид вчера го елиминираше Манчестер Сити и се пласираше во финалето каде што го очекува натпревар против Ливерпул.

Манчестер Сити водеше 1:0 се до 90. минута кога Родриго стапи на сцена со два брзи гола за продолженија, а точка на натпреварот на стартот од продолженијата стави Бензема од пенал.

Дербија во Мадрид и Минхен: Последна шанса за Тен Хаг? ↓↓↓

Ретко кој веруваше дека Реал може да направи пресврт во 89. минута, дури и голем број навивачи почнаа да го напуштаат „Сантијаго Бернабеу“. Интересно е што на една минута пред првиот гол на Родриго на Реал му се давале само 1% шанси да ги елиминира „граѓаните“.