Дома Фудбал Момчето од 120 милиони приреди спектакл: Погледнете го голот на Аргентинецот од слободен

Оваа сезона очајниот Челзи го одигра можеби најдобриот натпревар под водство на Маурисио Покетино. „Сините“ на „Вила Парк“ ја совладаа Астон Вила со 3:1 и се пласираа во осминафиналето на ФА Купот.

Гостите од Лондон феноменално влегоа во натпреварот и веќе по 20 минути игра имаа два гола предност.

Лондонско дерби во Премиер лига, Миовски против Барса во Ла Лига ↓↓↓

Челзи поведе во 11. минута. Конор Галагер погодува за 1:0, а само десет минути подоцна Николас Џексон го зголемува водството на 2:0.

Со овој резултат се замина на полувреме, а во 54. минута следуваше најубавиот гол сезонава на лондонскиот клуб. Тоа го постигна човекот од 120 милиони евра, Енцо Фернандез.

Вакви голови дефинитивно се очекуваат од човек кој е платен нереални 120 милиони евра и чија експлозија на Стемфорд Бриџ одамна се чека.