Дома Фудбал Англија Жоржињо погреши, па се исправи: Реми на Стенфорд Бриџ🎥

Жоржињо погреши, па се исправи: Реми на Стенфорд Бриџ🎥

Челзи и Манчестер Јунајтед не се победија во дербито кое се одигра на „Стенфорд Бриџ“ (1:1).

Челзи имаше фаворитска улога во ова дерби, но не ја оправда. Мечот го одбележаа многу грешки и на крајот заврши без победник, но се чини дека „сините“ сепак треба да жалаат повеќе.

Дербија во Мадрид и Минхен: Последна шанса за Тен Хаг? ↓↓↓

Првото полувреме помина без голови, иако Челзи ја имаше играта и на самиот почеток создаде две големи шанси, но Де Геа не дозоли да се затресе мрежата.

Вп 50-та минута Жоржињо му подари топка на Санчо, кој без проблем го совлада Менди и го доведе Јунајтед во водство.

Во 69.минута, Жоржињо се извади за грешката и беше прецизен од белата точка за конечни 1:1.