Дома Фудбал Останато Голот на Манџукиќ за историја: Ова на Јувентус не му успеа никогаш до сега!

Голот на Манџукиќ за историја: Ова на Јувентус не му успеа никогаш до сега!

Јувентус ја победи Валенсија со 1:0 во петтото коло од групната фаза во Лигата на Шампионите, а единствениот гол на натпреварот го постигна Марио Манџукиќ во 59. минута.

За Манџукиќ тоа беше седми гол оваа сезона и вкупно 41. откако пред три години и четири месеци дојде во клубот, исто така е историски, бидејќи Јувентус со неговиот гол и со изборената победа коло пред крајот на групанта фаза обезведи пласман во нокаут фазата од Лигата на Шампионите.

Му ги броиме деновите на Тен Хаг во Манчестер! ↓↓↓

Клубот кој еднаш осови Лига на Шампиони и пет пати играше во финалето ова е прв пат откако се приклучи во натпреварувањето пет пати по ред да ја помине групата во Лигата на Шампионите.