Дома Фудбал „АС“ тврди: Иско е во „црниот список“ на Зидан

„АС“ тврди: Иско е во „црниот список“ на Зидан

Во саботата се играше „Ел Класико“, а камерите го уловиле Иско како искажува незадоволство некои одлуки на Зидан.

Иско не бил задоволен од некои потези кои ги правел Зидан и не можел да се воздржи од коментари, а камерите го забележаа тоа.

Му ги броиме деновите на Тен Хаг во Манчестер! ↓↓↓

„Кога ќе ме извади игра тоа го прави во 50-та или 60-та минута. Но, кога ме става од клупата тогаш влегувам во 80-тата минута. Навистина не го разбирам“, коментирал Иско.

Сега весникот „АС“ пишува дека Зинедин Зидан останал незадоволен од таквите коментари, па Иско веќе е во неговиот „црн список“.