Дома Фудбал Англија Џерард потврди: Сакаме да го задржиме Кутињо

Џерард потврди: Сакаме да го задржиме Кутињо

Менаџерот на Астон Вила, Стивен Џерард уште еднаш потврди дека сака Филипе Кутињо да остане во неговиот тим.

Кутињо oва на позајмица во Вила која има опција да го откупи за 40 милиони евра, а нема сомнеж дека англискиот клуб ќе се обиде да го направи тоа.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


„Да, на сите им е јасно дека сакаме Кутињо да остане“, изјави Џерард.

Сепак, проблем за Астон Вила се понудите од другите клубови. Последните информации се дека од Арсенал го сакаат Тотенхем, Њукасл и Арсенал, но засега нема конкретни понуди.

Барселона сигурно ќе го продаде, Бразилецот влегува во последната година од договорот, има огромна плата и не ги оправда вложените 120 + 40 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Пиоли: Одиме да ја освоиме Лига Европа

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, вели дека неговите играчи и натаму се во трка да го осво…