Дома Фудбал Италија Џенова после два месеци го отпушти Шевченко

Џенова после два месеци го отпушти Шевченко

На клупата на Џенова повторно ќе има промена, Андреј Шевченко пристигна пред два месеци, а сега отпуштен затоа што не бележеше добри резултати.

Џенова отказот на Шевченко го потврди на социјалните мрежи.

„Тренерот Андриј Шевченко е разршен од функцијата. Клубот му се заблагодарува на него и на неговиот стручен штаб за напорната работа во последните месеци“, стои во објавата на Џенова.

Во Џенова Шевченко пристигна како замена за Давиде Балардини меѓутоа тимот под негово водство освои само три бода во девет натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…