Дома Фудбал Останато Џабе милијардите: На натпревар во Саудиска Арабија присуствуваа 61 гледач

Џабе милијардите: На натпревар во Саудиска Арабија присуствуваа 61 гледач

Саудиска Арабија вложува милијарди во фудбалот и веќе во лигата во оваа земја пристигнаа голем број познати европски имиња, но луѓето очигледно не се навикнати да гледаат фудбал.

Големата четвртока Ал Хилал, Ал Итихад, Ал Наср и Ал Ахли редовно има полни стадиони поради скапите засилувања, меѓутоа со останатите тимови ситуација е поинаква.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Имено, вчера на Куп натпреварот помеѓу Ал Ријад и Ал Фехја на трибините имало само 61 гледач.

Ова е навистина поразителен податок, додека просекот на посетеност на натпревари во Саудиска Арабија е 5.000 гледачи по натпревар што повторно е слабо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Манчестер Сити ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон…