Дома Фудбал Останато Јуниорите на Хајдук откако направија „чудо“ во Лигата на шампионите спектакуларно дочекани на „Пољуд“ 🎥

Јуниорите на Хајдук откако направија „чудо“ во Лигата на шампионите спектакуларно дочекани на „Пољуд“ 🎥


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Јуниорите на хрватски Хајдук вчера направија голем успех со пласманот во полуфиналето од младинската Лига на шампионите.

Младите фудбалери на Хајдук ја елиминираа Борусија Дортмунд по изведувањето на пеналите, а во битката за финалето ќе играат против Милан.

Во Германија Хајдук имаше поддршка од околу 5.000 навивачи што е неверојатно за натпревар на младинска екипа на гостување. Денес фановите им приредија и фантастичен дочек на нивниот „Пољуд“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бомба од Анчелоти: Елмас е идеална замена за Модриќ! 🎥

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓ Бомба … Елмас во Реал Мадри…