Дома Фудбал Лига на шампиони Јунајтед и Роналдо шокирани во Швајцарија🎥

Јунајтед и Роналдо шокирани во Швајцарија🎥

Манчестер Јунајтед доживеа изненадувачки пораз од Јанг Бојс во првото коло од ЛШ. Севиља ремизираше со Салзбург.

„Црвените ѓаволи“ почнаа одлично, во 13-та минута Роналдо го отвори резултатот после фантастична асистенција на Бруно Фернандеш.

Клучниот момент на мечот се случи во 35. минута кога Ван Бисака доби директен црвен картон и Манчестер Јунајтед остана со фудбалер помалку на теренот.

Во 66. минута кога Моуми Нгамалеу израмни на 1-1, а шокот за Јунајтед стигна во 95-та минута кога Јанг Бојс дојде до победа со голот на Сиебачеу.

На другиот натпревар Севиља и Салцбург одиграа 1:1 во луд натпревар со четири пенали.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Пеле со видео порака ги успокои фановите🎥

Бразилската фудбалска легенда, Пеле продолжува со рехабилитацијата после операцјата која ј…