Дома Трансфер зона Јунајтед донесе конечна одлука за Марсијал

Јунајтед донесе конечна одлука за Марсијал

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ентони Марсијал сигурно ќе го напушти клубот на крајот на сезоната, пренесува новинарот Фабрицио Романо.

Французинот ги одби понудите од Марсеј, Фенербахче и клубови од Саудиска Арабија во зимскиот преоден рок.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Договорот на 28-годишниот напаѓач со „црвените ѓаволи“ истекува на 30 јуни 2024 година, а клубот одлучи да не му понуди продолжување на соработката.

Тоа значи дека Марсијал ќе замине како слободен агент, а најсериозен кандидат за неговиот потпис е милански Интер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Гринвуд блеска, Јунајтед не го сака: Серија А следна дестинација?

Мејсон Гринвуд (22) го направи потегот на кариерата кога по обвинувањата за силување и нас…