Дома Фудбал Италија Јувентус му плаќа 3 милиони на Кедира само да си замине

Јувентус му плаќа 3 милиони на Кедира само да си замине

Раководството на Јувентус сака да се ослободи од Сами Кедира, кој не влегува во плановите на тренерот Андреа Пирло.

Германецот има договор со „старата дама“ до јуни 2021 година, па Јувентус исто како со Игуаин, сака спогодбено да го раскине договорот.

„Бјанконерите“ му нудат на Кедира 3 милиони евра за предвремен раскин на договорот, но фудбалерот ја одбил таа понуда.

Кедира бара 6 милиони евра за да го напушти Јувентус, во спротивно е спремен да остане и да го одработи договорот до крај.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Откриено: Како Манчестер Јунајтед го „украл“ Роналдо пред „носот“ на Ливерпул

Поранешниот менаџер на Ливерпул, Жерар Улије откри како Манчестер Јунајтед го добил Роналд…