Дома Фудбал Италија Јувентус може да добие уште две засилувања до крајот на преодниот рок

Јувентус може да добие уште две засилувања до крајот на преодниот рок

Поранешниот италијански шампион Јувентус е во завршни преговори со ПСЖ за трансферот на Леандро Паредес, а во тимот од Торино се очекува да пристигне и Мемфис Депај од Барселона.

Новиот тренер на ПСЖ, Кристоф Галтие кажа дека не му е потребен Паредес, кој ќе добие годишна плата од пет милиони евра во Јувентус, а парите од продажбата на Адриен Рабио ќе бидат искористени за купување на Аргентинецот.

Долго време се шпекулира и за иднината на Депај, а Јувентус е сериозен кандидат за неговиот потпис, па се обидува да го договори одличниот фудбалер.

Тренерот Масимилијано Алегри вчера доби уште едно засилување, откако пристигна Филип Костиќ од Ајнтрахт Франкфурт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…