Дома Топ вести Јувентус го купува Киеза за крај на преодниот рок

Јувентус го купува Киеза за крај на преодниот рок

Останаа уште неколку дена до крајот на преодниот рок, а раководството на Јувентус спрема вистинска „бомба“ за крај.

„Тутоспорт“ пренесува дека Јувентус работи на последниот трансфер во овој преоден рок, а тоа е ѕвездата на Фиорентина, Федерико Киеза.

„Бјанконерите“ сакаат прво да се ослободат од Даглас Коста и да направат место за Киеза, а дел од трансферот ќе го финансира и Даниеле Ругани, кој е на излезна врата.

Фиорентина ја отвори вратата за продажба на Киеза и бара 50 милиони евра, а Јувентус е спремен да ја плати таа сума.

Имено, „старата дама“ нуди 10 милиони евра за едногодишна позајмица, плус 40  милиони евра за откуп следното лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Јаховиќ, секогаш треба да е навистина СЕКОГАШ! Посебни молби не треба да има!

Денес во медиумите селекторот Игор Ангеловски зборуваше за Дејан Кулушевски и Адис Јаховиќ…